Prague Express – Výlety – PlzeňPlzeň

Plzeň

Plzeň je známá jako průmyslové a pivovarnické město. V rozsáhlých továrních halách Škodovky se vyrábějí dopravní prostředky a průmyslové stroje, na druhé straně krajské metropole se pak vaří známá piva Prazdroj a Gambrinus. Spodně kvašený světlý ležák se celosvětově označuje jako Pilsner. Plzeň má i podstatný kulturní význam. Nacházejí se tu početné kulturní domy a divadla, budovaná ještě v časech Rakousko-Uherska. Ve městě sídlí také biskupství plzeňské diecéze. Předchůdcem města byl strážní hrad v dnešním Starém Plzenci. Koncem 13. století bylo na nedalekém soutoku čtyř řek založeno nové královské město, jehož historické jádro dodnes respektuje gotický urbanistický plán. Mezi nejcennější památky patří renesanční radnice, katedrála sv. Bartoloměje, historické podzemí a velká synagoga.

Plzeňské historické podzemí: Systém propojených dvou až třípatrových sklepů, který se rozkládá pod celým srdcem města Plzně, vznikal postupně od 13. do 19. století. Celkovou délkou chodeb cca 17 km patří k nejrozsáhlejším ve střední Evropě. Prohlídková trasa začíná v Perlové ulici, měří přibližně 750 m a vede 9-12 m pod povrchem.

Pivovarské muzeum: Nejstarší muzeum svého druhu na světě sídlí v původním středověkém právovárečném domě s gotickou sladovnou a jeho expozice vypráví příběh piva od starověku až do vzniku velkých průmyslových pivovarů. Součástí muzea je i šenk Na Parkánu.

zpět


NON-STOP LINKA
776 618 305